Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".
Úzce spolupracujeme s těmito institucemi.
První vědecký lékařský spolek, který vznikl v samostatném Československu, byl Československý vědecký spolek proti tuberkulóze, založený 19. 6. 1919.
https://www.plicnilekarstvi.czČIPA je organizátorem celé řady odborných setkání a dalších aktivit. Tradičním každoročním vyvrcholením je květnová konference u příležitosti celosvětového Dne astmatu.
http://www.cipa.cz/ČARO – Česká aliance proti chronickým respiračním onemocněním - je občanským sdružením institucí, které budou společným a koordinovaným úsilím svých členů napomáhat zmenšovat břemeno chronických respiračních onemocnění v populaci České republiky. ČARO se hlásí ke světové organizaci GARD (Global Alliance against Chronic Respiratory Diseases) a její činnost je pod patronací WHO.
http://caro-gard.cz/Globální iniciativa pro chronickou obstrukční plicní nemoci (GOLD) spolupracuje se zdravotnickými pracovníky a úředníky veřejného zdraví na celém světě s cílem zvýšit povědomí o chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) a zlepšit prevenci a léčbu této plicní choroby.
https://goldcopd.org/Cílem je poskytovat laické veřejnosti informace z oblasti zdravotnictví, za které ručí vybraní odborníci na danou problematiku v ČR. Tito lidé působí v několika českých organizacích přímo se zabývajících zdravotnictvím; jmenovitě jsou to Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně, Státní zdravotní ústav, Ministerstvo zdravotnictví a Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR. NZIP přináší ověřené a garantované informace, na které se můžete spolehnout.
https://www.nzip.cz/